Over ons

De (regionale) foodsector van de toekomst vraagt om een transitie in de manier waarop voedsel wordt geproduceerd, geconsumeerd en vermarkt vanuit voedselketens. Naast technische innovaties gaat het ook om sociale innovaties met meer kennis over alle schakels uit de voedselketen. Dit vergt nieuwe competenties van medewerkers, ondernemers en aanpassingen in (vak)opleidingen. Landelijk is dit nog nauwelijks structureel ingebed in de vereisten voor het (vak)onderwijs. In de Achterhoek en bij Smaakacademie Achterhoek wachten we niet of dit ooit gebeurt en werken we in deze ‚ÄėLearning Community Achterhoek Food‚Äô.¬†

In dit project werken onderwijs, ondernemers en experts samen en bundelen nieuwe en oude kennis over een duurzamere en gezonder ‚Äėvoedselsysteem‚Äô. Zo levert Smaakacademie Achterhoek een bijdrage aan¬†het versterken van de regionale economie, natuur en landschap, klimaat, gezondheid van inwoners en het¬†aantal bezoekers. Daarmee vormt Smaakacademie Achterhoek ook de kennis– en onderwijspijler van¬†platform Achterhoek Food.¬†

Deelnemende onderwijsinstellingen met Achterhoek Food-coördinator: Hogeschool Saxion, Van Hall Larenstein, Graafschap College, ZoneCollege, Staring College en de samenwerkende Profijtscholen. 

Project Smaakacademie Achterhoek is een initiatief van True Food Projects met Jeanne Steverink als aanspreekpunt. Gerealiseerd met steun van Stichting Smaak van de Achterhoek, provincie Gelderland, Rabobank Graafschap en NOA en de Koninklijke Nederlandse Slagers. En natuurlijk de steun van de onderwijsinstellingen met elk een Achterhoek Food-coördinator. 

Smaakacademie Achterhoek organiseert diverse activiteiten. Schrijf je in op onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze activiteiten en ontwikkelingen. 

 

Partners

 

 

 

Ondersteunende bedrijven

Akkerbouw- en pluimveebedrijf Steverink, Silvolde, www.slaege.nl

Aurora Kaas, Zelderheide, www.aurora-kaas.com

Bakkerij ten Broeke, Lochem, www.bakkerij-tenbroeke.nl

Bakkerij ten Have, Silvolde, www.bakkerijtenhavesilvolde.nl

Bakkerij Tom van Otterloo, Arnhem, www.bakkerijtomvanotterloo.nl

Biologische tuinderij  Haverkamp, Deventer, www.tuinderijhaverkamp.nl

Biologische tuinderij Klein Broekhuizen, Wehl, www.kleinbroekhuizen.nl

Biologische tuinderij Korenblik, Warnsveld, www.boerderijkorenblik.nl

Boerderij Kraanswijk, Groenlo, www.kraanswijk.nl

Boerderij Wikkerink, Sinderen, www.stapindestal.nl/index.php/zichtstallen/137-boerderij-wikkerink

Bon Vivant Vlees, Zelhem, www.bonvivant-vlees.nl

Distilleerderij de Bronckhorst, Zelhem, www.distilleerderijdebronckhorst.nl

Chefkok Nel Schellekens, Winterswijk, www.gullewaard.nl

De Groene Schuur, Groessen, www.degroeneschuur.nl

De Hippe Boon, Lopikerkapel, www.hippeboon.nl

De Kruisbrink, Toldijk, www.dekruisbrink.nl

De Timp BV, Zieuwent, www.detimp.nl

Distreko, Winterswijk, www.distreko.nl

EKO Boerderij Arink, Lievelde, www.ekoboerderijarink.nl

EKO Vleesboerderij De Laan van Wisch, Hengelo, www.ekovleesboerderij.nl

Gebr. van Beek Group, Wehl, www.vanbeekgroup.com

Groentekwekerij en landwinkel Smits, De Heurne, www.groentekwekerij-smits.nl

Hans Som, Didam, www.boulangerieteam.nl/hans-som

Heinen Vlees, Zelhem, www.heinenvlees.nl

IJsboerderij De Steenoven, Hummelo, www.ijsvandesteenoven.nl

Ineke Berentschot, Nijmegen, wiebaktmee.nl/cms

Kaasboerderij Weenink, Lievelde, www.kaasboerderijweenink.nl

Kemperkip, Zelhem, www.kemperkip.nl

Keuper Pasta, Hengevelde, www.keuper-pasta.com

Keurslagerij Kuenen, Ruurlo, www.kuenen.keurslager.nl

Fam. Kruisselbrink, Westendorp

Maalderij, graan- en meelhandel Gunnewick ‚ÄúDe Vier Winden‚ÄĚ, Vragender, gunnewickdevierwinden.nl

Natuurboeren, www.natuurboeren.nl

Pannenkoekboerderij De Heikamp, Ruurlo, www.heikamp.nl

Sandershof, Warm, www.sandershof.nl

Slagerij Agelink, Zeddam, www.slagerijagelink.nl

Slagerij André van de Pol, Laren, www.vandepol.keurslager.nl

Slagerij De Hoeve, Eibergen, www.vleesbedrijfdehoeve.nl

Slagerij en slachterij H. Beerten & Zn., Zieuwent, www.beertenvlees.nl

Slagerij Theo Viets, Doetinchem, www.slagerijviets.nl

Urtica de Vijfsprong, Vorden, www.urticadevijfsprong.nl

Versboerderij Daalwiek, Geesteren, www.daalwiek.nl

Waldfarming, Jistrum, waldbaarch.nl

Wijnhandel Schoemaker, Ulft, www.wijnhandel-schoemaker.nl

Wikkerink Zuivel, Aalten, www.wikkerinkzuivel.nl