Over ons

Project Smaakacademie Achterhoek is een initiatief van Kenniscentrum Nelles. Een project waarin samengewerkt wordt met onderstaande projectpartners. Provincie Gelderland ondersteunt deze samenwerking met een financiële bijdrage. Het project loopt tot eind 2017.

In dit project werken onderwijs, ondernemers en liefhebbers samen en bundelen oude en nieuwe kennis over ons eten. Achtergronden en wetenswaardigheden over de voedselsector in de Achterhoek worden gepresenteerd op deze website. Daarnaast worden Smaakwerkplaatsen georganiseerd en Smaakboeken gepresenteerd met daarin kennis en nieuwe toepassingen per productgroep: varken, rund, kip & ei, graan, groenten en fruit.

Zo levert Smaakacademie Achterhoek een bijdrage aan het versterken van regionale ketensamenwerking en de ambachtelijke voedselsector.

Partners

Ondersteunende organisaties

Ondersteunende bedrijven

Akkerbouw- en pluimveebedrijf Steverink, Silvolde, www.slaege.nl

Aurora Kaas, Zelderheide, www.aurora-kaas.com

Bakkerij ten Broeke, Lochem, www.bakkerij-tenbroeke.nl

Bakkerij ten Have, Silvolde, www.bakkerijtenhavesilvolde.nl

Bakkerij Tom van Otterloo, Arnhem, www.bakkerijtomvanotterloo.nl

Biologische tuinderij  Haverkamp, Deventer, www.tuinderijhaverkamp.nl

Biologische tuinderij Klein Broekhuizen, Wehl, www.kleinbroekhuizen.nl

Biologische tuinderij Korenblik, Warnsveld, www.boerderijkorenblik.nl

Boerderij Groot Brandenborch, Vorden, www.grootbrandenborch.nl

Boerderij Kraanswijk, Groenlo, www.kraanswijk.nl

Boerderij Wikkerink, Sinderen, www.stapindestal.nl/index.php/zichtstallen/137-boerderij-wikkerink

Bon Vivant Vlees, Zelhem, www.bonvivant-vlees.nl

Distilleerderij de Bronckhorst, Zelhem, www.distilleerderijdebronckhorst.nl

Chefkok Nel Schellekens, Winterswijk, www.gullewaard.nl

De Groene Schuur, Groessen, www.degroeneschuur.nl

De Hippe Boon, Lopikerkapel, www.hippeboon.nl

De Kruisbrink, Toldijk, www.dekruisbrink.nl

De Timp BV, Zieuwent, www.detimp.nl

Distreko, Winterswijk, www.distreko.nl

EKO Boerderij Arink, Lievelde, www.ekoboerderijarink.nl

EKO Vleesboerderij De Laan van Wisch, Hengelo, www.ekovleesboerderij.nl

Gebr. van Beek Group, Wehl, www.vanbeekgroup.com

Groentekwekerij en landwinkel Smits, De Heurne, www.groentekwekerij-smits.nl

Hans Som, Didam, www.boulangerieteam.nl/hans-som

Heinen Vlees, Zelhem, www.heinenvlees.nl

IJsboerderij De Steenoven, Hummelo, www.ijsvandesteenoven.nl

Ineke Berentschot, Nijmegen, wiebaktmee.nl/cms

Kaasboerderij Weenink, Lievelde, www.kaasboerderijweenink.nl

Kemperkip, Zelhem, www.kemperkip.nl

Keuper Pasta, Hengevelde, www.keuper-pasta.com

Keurslagerij Kuenen, Ruurlo, www.kuenen.keurslager.nl

Fam. Kruisselbrink, Westendorp

Maalderij, graan- en meelhandel Gunnewick “De Vier Winden”, Vragender, gunnewickdevierwinden.nl

Natuurboeren, www.natuurboeren.nl

Pannenkoekboerderij De Heikamp, Ruurlo, www.heikamp.nl

Sandershof, Warm, www.sandershof.nl

Slagerij Agelink, Zeddam, www.slagerijagelink.nl

Slagerij André van de Pol, Laren, www.vandepol.keurslager.nl

Slagerij De Hoeve, Eibergen, www.vleesbedrijfdehoeve.nl

Slagerij en slachterij H. Beerten & Zn., Zieuwent, www.beertenvlees.nl

Slagerij Theo Viets, Doetinchem, www.slagerijviets.nl

Urtica de Vijfsprong, Vorden, www.urticadevijfsprong.nl

Versboerderij Daalwiek, Geesteren, www.daalwiek.nl

Waldfarming, Jistrum, waldbaarch.nl

Wijnhandel Schoemaker, Ulft, www.wijnhandel-schoemaker.nl

Wikkerink Zuivel, Aalten, www.wikkerinkzuivel.nl