Over ons

Project Smaakacademie Achterhoek is een initiatief van Kenniscentrum Nelles, met steun van Stichting Smaak van de Achterhoek. Een project waarin samengewerkt wordt met onderstaande projectpartners. Provincie Gelderland, Rabobank Graafschap en NOA en de Koninklijke Nederlandse Slagers ondersteunen deze samenwerking met een financiële bijdrage. Het project loopt tot begin 2024.

In dit project werken onderwijs, ondernemers en experts samen en bundelen oude en nieuwe kennis over een duurzamere en gezonder ‘voedselsysteem’. We werken samen aan de ambitie  om een internationaal onderscheidende foodregio te worden met natuurinclusief als belangrijkste meerwaarde van Achterhoek Food.

Zo levert Smaakacademie Achterhoek een bijdrage aan het versterken van de regionale economie, natuur en landschap, klimaat en de gezondheid van inwoners en bezoekers en is de kennispijler van platform Achterhoek Food.

Partners

 

 

 

Ondersteunende bedrijven

Akkerbouw- en pluimveebedrijf Steverink, Silvolde, www.slaege.nl

Aurora Kaas, Zelderheide, www.aurora-kaas.com

Bakkerij ten Broeke, Lochem, www.bakkerij-tenbroeke.nl

Bakkerij ten Have, Silvolde, www.bakkerijtenhavesilvolde.nl

Bakkerij Tom van Otterloo, Arnhem, www.bakkerijtomvanotterloo.nl

Biologische tuinderij  Haverkamp, Deventer, www.tuinderijhaverkamp.nl

Biologische tuinderij Klein Broekhuizen, Wehl, www.kleinbroekhuizen.nl

Biologische tuinderij Korenblik, Warnsveld, www.boerderijkorenblik.nl

Boerderij Kraanswijk, Groenlo, www.kraanswijk.nl

Boerderij Wikkerink, Sinderen, www.stapindestal.nl/index.php/zichtstallen/137-boerderij-wikkerink

Bon Vivant Vlees, Zelhem, www.bonvivant-vlees.nl

Distilleerderij de Bronckhorst, Zelhem, www.distilleerderijdebronckhorst.nl

Chefkok Nel Schellekens, Winterswijk, www.gullewaard.nl

De Groene Schuur, Groessen, www.degroeneschuur.nl

De Hippe Boon, Lopikerkapel, www.hippeboon.nl

De Kruisbrink, Toldijk, www.dekruisbrink.nl

De Timp BV, Zieuwent, www.detimp.nl

Distreko, Winterswijk, www.distreko.nl

EKO Boerderij Arink, Lievelde, www.ekoboerderijarink.nl

EKO Vleesboerderij De Laan van Wisch, Hengelo, www.ekovleesboerderij.nl

Gebr. van Beek Group, Wehl, www.vanbeekgroup.com

Groentekwekerij en landwinkel Smits, De Heurne, www.groentekwekerij-smits.nl

Hans Som, Didam, www.boulangerieteam.nl/hans-som

Heinen Vlees, Zelhem, www.heinenvlees.nl

IJsboerderij De Steenoven, Hummelo, www.ijsvandesteenoven.nl

Ineke Berentschot, Nijmegen, wiebaktmee.nl/cms

Kaasboerderij Weenink, Lievelde, www.kaasboerderijweenink.nl

Kemperkip, Zelhem, www.kemperkip.nl

Keuper Pasta, Hengevelde, www.keuper-pasta.com

Keurslagerij Kuenen, Ruurlo, www.kuenen.keurslager.nl

Fam. Kruisselbrink, Westendorp

Maalderij, graan- en meelhandel Gunnewick “De Vier Winden”, Vragender, gunnewickdevierwinden.nl

Natuurboeren, www.natuurboeren.nl

Pannenkoekboerderij De Heikamp, Ruurlo, www.heikamp.nl

Sandershof, Warm, www.sandershof.nl

Slagerij Agelink, Zeddam, www.slagerijagelink.nl

Slagerij André van de Pol, Laren, www.vandepol.keurslager.nl

Slagerij De Hoeve, Eibergen, www.vleesbedrijfdehoeve.nl

Slagerij en slachterij H. Beerten & Zn., Zieuwent, www.beertenvlees.nl

Slagerij Theo Viets, Doetinchem, www.slagerijviets.nl

Urtica de Vijfsprong, Vorden, www.urticadevijfsprong.nl

Versboerderij Daalwiek, Geesteren, www.daalwiek.nl

Waldfarming, Jistrum, waldbaarch.nl

Wijnhandel Schoemaker, Ulft, www.wijnhandel-schoemaker.nl

Wikkerink Zuivel, Aalten, www.wikkerinkzuivel.nl